Poznaj ranking ofert na najtańszy abonament bez telefonu

Oszczędności czy kompromis? Przegląd najtańszych abonamentów bez telefonu

Marzec zwiastuje nam powitanie długo wyczekiwanej wiosny. To dobry czas na “wiosenne porządki” między innymi w swoim domowym budżecie. Skoro masz już swój wymarzony telefon, to po co płacisz tak dużo za abonament? Może warto rozejrzeć się za tańszą ofertą u operatorów MVNO? Oto przegląd najtańszych abonamentów bez telefonu – poznaj najlepsze oferty abonamentowe na rynku!

Spis treści

Dlaczego warto wybrać abonament bez telefonu i zaufać wirtualnym operatorom?

Nie tak dawno pisaliśmy na naszym blogu o negatywnej stronie zakupu abonamentu wraz z telefonem u dużych operatorów. Powodów, dla których nie powinniśmy tego robić jest wiele, ale wiadomo – ostateczna decyzja należy do ciebie, więc nie będziemy na siłę cię przekonywać. Zanim jednak stwierdzisz, że chcesz kupić nowy telefon z abonamentem u jednego z największych operatorach przeczytaj ten artykuł: Telefon na abonament? Nie daj się złapać!

Szukasz najlepszej oferty?

Zostaw kontakt, a oddzwonimy!

Inną kwestią i w sumie kluczową dla całej sprawy jest cena. Jeżeli nosisz się z zamiarem zakupu nowego telefonu, nawet na raty czy w przypadku firm – leasing, to lepiej jeżeli przejdziesz się do sklepów z RTV i AGD lub bezpośrednio do salonu producenta telefonu, który cię interesuje. Bardzo często sklepy i salony tego typu mają bardzo atrakcyjne oferty. Przyznaj, że duże sieci mimo ofert abonamentowych, które na pierwszy rzut oka wyglądają niezwykle atrakcyjnie i korzystnie dla użytkownika są często manipulacją. Owszem, kupując telefon za 1,00 zł (tu warto dodać, że za 1,00 zł oferowane są telefony o bardzo niskiej jakości, np. takie, które normalnie kosztują do 500,00 zł) jesteśmy zadowoleni, że mamy nowy sprzęt za który zapłaciliśmy przysłowiowe grosze, ale haczyk odkrywamy dopiero wtedy, kiedy otrzymujemy pierwsze rachunki za telefon i nagle okazuje się, że za ofertę na abonament z 60 GB płacimy kwotę powyżej 65,00 zł, kiedy rynkowo tego rodzaju oferta u wirtualnych operatorów kosztuje blisko 30,00 zł/mies. 

Co ciekawe, w taki właśnie sposób ukrywane są koszty sprzętu w comiesięcznych opłatach abonamentowych, więc konsument nieświadomie spłaca sprzęt przez 24 miesiące z myślą, że zapłacił za niego jedynie 1,00 zł i zrobił tym samym interes życia. 

Liczby mówią same za siebie:

Kupujemy telefon za 1,00 zł o rynkowej wartości 500,00 zł (który, po dwóch latach użytkowania stanie się bezwartościowym przedmiotem).

Opłata miesięczna za abonament z 60 GB na 24 miesiące wynosi 65,00 zł.

Co daje nam w sumie 1560,00 zł. Odejmując od tego różnicę w cenie za taką samą ofertę na abonament bez telefonu, jaką oferuje np. lajt mobile, czyli 29,90 zł/mies. za 60 GB z 5G i nielimitowane rozmowy/wiadomości wychodzi nam kwota 842,40 zł, którą de facto zapłaciliśmy za sprzęt o wartości 500,00 zł. Ma to sens? No właśnie…

Na co zwrócić uwagę wybierając abonament bez telefonu u operatora wirtualnego?

Jeżeli udało nam się cię przekonać do zapoznania się z ofertą operatorów wirtualnych takich jak, np. lajt mobile to bardzo nas to cieszy. Żeby ułatwić ci znalezienie i wybór idealnej oferty na abonament bez telefonu podrzucamy kilka podstawowych punktów, na które powinieneś zwrócić uwagę. Oto one:

  1. Transfer danych: Sprawdź, jaki limit transferu danych jest oferowany w ramach abonamentu i czy jest on dla ciebie wystarczający. Jeżeli nie wiesz w jaki sposób przekalkulować sobie zużycie limitu danych, to zapraszamy do lektury artykułu: Jaki pakiet internetowy potrzebuję? 

  2. Koszty połączeń: Zwróć uwagę na koszty połączeń, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych, aby upewnić się, że nie przepłacisz za rozmowy. Tego rodzaju informacje znajdziesz w dokumentach, które powinny być dostępne na stronie www wybranego operatora. 

  3. Dostępność: Sprawdź, czy operator oferuje zasięg w miejscach, w których najczęściej korzystasz z telefonu. W przypadku lajt mobile jest to zasięg sieci Plus, więc będziesz mieć gwarancję jednego z najlepszych zasięgów 5G na terytorium Polski. 

  4. Dodatkowe usługi: Sprawdź, czy abonament oferuje jakieś dodatkowe usługi, takie jak roaming, dostęp do panelu klienta online, a może ma dodatkowe programy, jak np. w lajt mobile, gdzie dzięki polecaniu znajomych możesz obniżyć dodatkowo koszt swojego abonamentu na kolejne kilka miesięcy i np. zamiast 29,90 zł za no limit i 60 GB z 5G, płacić 19,90 zł.

  5. Cenę: Porównaj ceny różnych abonamentów, aby upewnić się, że wybierasz najlepszą ofertę. Liderem naszych rankingów jest lajt mobile z najtańszą i bezkonkurencyjną ofertą na abonament na rynku. Ceny abonamentu zaczynają się już od 19,90 zł/mies za no limit i 10 GB (uwaga, teraz w promocyjnej cenie 9,90 zł przez pierwsze 3 miesiące.

  6. Długość umowy: Sprawdź czy operator ma umowę bezterminową, którą będziesz mógł wypowiedzieć w dowolnym momencie jej trwania bez dodatkowych kosztów. Pamiętaj, że kiedy podpisujesz umowy terminowe na 2 lub 3 lata, związujesz się niepotrzebnie z operatorem na czas trwania umowy i nie masz opcji zrezygnowania z umowy przed czasem.

Top 3 najlepszych ofert na abonament bez telefonu

Jeżeli nie wiesz gdzie i jak szukać najlepszych ofert na abonament bez telefonu, to zajrzyj do naszego rankingu, w którym na bieżąco staramy się monitorować sytuację na rynku ofert abonamentowych i nie tylko. Poniżej przykład:

Niezmiennie najlepiej na tle konkurencji wypada sieć lajt mobile, która działa na zasięgu sieci Plus i od ponad 7 lat przekonuje do siebie coraz więcej klientów. Ich oferta abonamentowa jest bardzo atrakcyjna, a sam fakt posiadania dodatkowych możliwości na obniżenie i tak niskich rachunków jest niezwykle cenną zaletą. 

Co ciekawe, zamawiając kilka numerów lub przenosząc kilka numerów do lajt mobile jednocześnie możemy liczyć na zniżki. Operator w ofertach grupowych daje obligatoryjnie 5,00 zł rabatu na każdy kolejny numer przy jednym zamówieniu. Pakiety grupowe są najbardziej opłacalną ofertą i jest to świetna alternatywa dla rodzin. 

kontakt@porownajabonamenty.pl

Logo porównaj abonamenty

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Logo porównaj abonamenty