Telefon na abonament

Telefon na abonament? Nie daj się złapać!

Często dajemy się złapać na świetne promocje abonamentu z telefonem w cenie lub z telefonem za złotówkę. Wielu z nas od razu biegnie do salonu operatora, aby podpisać umowę i po najnowszy telefon – w teorii praktycznie za darmo. Ale czy rzeczywiście to się opłaca? 

Telefon na abonament – zalety

Ta oferta dedykowana jest przede wszystkim do osób, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakup wymarzonego smartfona w sklepie, bo zwyczajnie nie mają na niego środków. Wtedy telefony na abonament są świetnym rozwiązaniem. Nie dość, że wszystkie rachunki będzie mieć w jednym miejscu, to jeszcze nie będzie musiał od razu wyskakiwać z kilku tysięcy, żeby kupić sobie pożądany sprzęt. 

Plusem jest też to, że wszystko można załatwić od ręki podczas jednej wizyty w salonie lub przez internet, ale trzeba pamiętać, że kiedy wybieramy się do placówki z przekonaniem, że najnowszy smartfon będzie nas kosztował tylko złotówkę, to często okazuje się, że musimy jeszcze trochę dopłacić. 

Telefon na abonament, czy telefon na kartę? Poznaj zalety i wady obu ofert.

Telefon na abonament – wady

Ta marketingowa nieścisłość stosowana jest powszechnie, żeby jak najwięcej osób zainteresować ofertą, a kiedy przychodzi do złożenia zamówienia – często okazuje się, że jednak smartfon za 1,00 zł jest w ofercie specjalnej na “jakichś” konkretnych warunkach i trzeba dopłacić, ale mimo to dla wielu wydaje się być to atrakcyjna oferta, bo można mieć telefon od ręki bez większych formalności i w pierwszej chwili jego koszt nie jest obciążający.

No właśnie, telefon na abonament na pierwszy rzut oka wydaje się atrakcyjny, bo nie musimy płacić całej jego wartości od razu, ale kiedy policzymy sobie sumę rat podczas obowiązywania całej długości umowy, to już nie wygląda to dobrze. Wszystko co bierzemy “na raty” okazuje się o wiele bardziej droższe niż mielibyśmy kupić taki smartfon w sklepie za gotówkę. 

Wybierając najtańszy abonament zwróć uwagę na cenę i nie przepłacaj za telefon na abonament.

Do tego wiążemy się z operatorem na kilka lat umową, z której nie można zerwać, bo dochodzą nam spore kary umowne. Wybierając telefon na abonament musimy mieć świadomość, że przez minimum dwa lata będziemy związani z jednym operatorem.

Przeczytaj także: Na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszej oferty?

Gdzie warto kupić nowego smartfona? 

Po pierwsze: nie musisz kupować telefonu u operatora. Obecnie na rynku jest wiele możliwości zakupu telefonu w inny sposób. Zarówno nowe jak i używane sprzęty dostępne są od ręki. Jeżeli chcesz zainwestować w nowy i najlepszy model, wówczas warto przejrzeć oferty sklepów online lub stacjonarnych, w których często można załapać się na bardzo atrakcyjne promocje lub nawet raty 0%, jeżeli mimo wszystko nie możemy sobie pozwolić na jednorazowy zakup.

Żeby ułatwić zadanie kupującemu powstało wiele porównywarek internetowych, które wskażą sklepy z najlepszą ofertą.

Dlaczego warto wybrać najtańszy abonament? Poznaj odpowiedz.

Czy warto kupić telefon na abonament?

Jeżeli lubisz przepłacać, to tak. Czasami faktycznie możemy trafić na świetną okazję i wtedy oferta operatora będzie wychodzić znacznie korzystniej niż zakup telefonu w sklepie, ale w każdym przypadku należy wszystkie opcje dokładnie sprawdzić. 

Jak to zrobić? Wystarczy, że sprawdzimy ile dane urządzenie kosztuje w popularnych sklepach, a ile zapłacimy za nie przez cały czas trwania umowy z operatorem. Na podstawie wyliczeń będzie wiadomo, która opcja będzie bardziej korzystna i wtedy decyzja należy już tylko do kupującego.

Mimo wszystko zdecydowanie polecamy zakup taniego abonamentu w sieci MVNO, np. lajt mobile, gdzie w połączeniu z kosztem telefonu nigdy nie przepłacisz. Zajrzyj na www.lajtmobile.pl i sprawdź ceny!

kontakt@porownajabonamenty.pl

Logo porównaj abonamenty

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Logo porównaj abonamenty