Przenieś numer do wirtualnego operatora

Czy warto przenieść numer do wirtualnego operatora?

Odpowiedź jest prosta! Oczywiście, że tak! Chyba, że lubisz płacić o wiele więcej za te same usługi, to droga wolna. Wirtualni operatorzy często spotykają się z problemem braku rozpoznawalności, bo nie działają na takich samych budżetach marketingowych, jak wielkie sieci komórkowe. Budowanie świadomości o rozsądnych wyborach telekomunikacyjnych też jest czasochłonne, bo to jak walka Dawida z Goliatem. Operatorzy MVNO zwykle nie oferują ofert z telefonami, nie łapią klientów na darmowe abonamenty itp., bo po prostu nie muszą. 

Wirtualni operatorzy – kim są i czym się różnią od dużych sieci komórkowych?

Jak podają źródła Wikipedii: Wirtualni operatorzy, MVNO to nic innego jak podmiot gospodarczy, który oferuje swoim klientom usługi związane z telefonią komórkową na bazie infrastruktury telekomunikacyjnej należącej do innego operatora telekomunikacyjnego, zwanego w tym kontekście operatorem infrastrukturalnym. Na przykładzie lajt mobile: Operatorem infrastrukturalnym jest sieć Plus, a lajt mobile jako wirtualny operator korzysta z nadajników, które należą do Plusa.

W Polsce rynek operatorów wirtualnych rozwija się bardzo wolno: według danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej w marcu 2014 ich udział w liczbie kart SIM wynosił około 0,8%, a według stanu na 30 września 2016 r. udział MVNO w liczbie kart SIM wynosił ok. 1,7%. Wynika to z przeświadczenia, w jakim żyjemy, że należy ufać tylko dużym sieciom, które są rozpoznawalne i pozornie atrakcyjne oferty na smartfony za grosze. Ale czy słusznie?

Cena za abonament u małego operatora jest tak niska, że praktycznie taniej być nie może. Dlaczego zatem klienci wybierają – mimo wszystko (świadomie lub nie) dwa razy droższe abonamenty, z telefonem za złotówkę i z ratą przewyższającą wartość abonamentu? Ktoś się nad tym zastanawiał? Przecież to nie ma sensu. Od lat obserwuje się zjawisko powszechnego konsumpcjonizmu, który zawładnął naszą codziennością. Zamiast kupić w sklepie telefon i wybrać tani abonament, to wybieramy łatwiejszą z pozoru drogę i bierzemy to, co dają – byle na początku zapłacić mniej. Tak, w pierwszym miesiącu obowiązywania umowy faktycznie rachunek będzie niski, a później? Później lepiej złap się za portfel!

Wirtualni operatorzy – czy warto im zaufać?

Jeżeli chcesz mieć o wiele tańszy abonament to zdecydowanie tak. Wielu z nas martwi się o zasięg, bo istnieje przeświadczenie, że przez fakt, że połączenia przekazywane są za pośrednictwem “wynajętych” nadajników jakość połączeń będzie gorsza niż w dużych sieciach. Nie do końca tak jest. Prawdą, jest że to właściciel nadajników ma pierwszeństwo w przekazywaniu danych, ale obecna infrastruktura jest rozbudowana na tyle, że jakość połączeń nie wpływa w znaczącym stopniu na to czy ktoś korzysta z oferty MVNO. 

Ale coś za coś. Wirtualni operatorzy nie posiadają własnych nadajników i trzeba się z tym liczyć przy wyborze tego rodzaju oferty, ale mimo wszystko cena oferowanych usług jest na tyle niska, że na ewentualne i rzadkie zakłócenia można przymknąć oko. Przykładowo, operator lajt mobile korzysta z nadajników sieci Plus, który jak wiadomo ma jedną z najbardziej rozbudowanych infrastruktur nadajników w Polsce, więc nie trzeba martwić się o jakość połączeń czy zasięg. Dobrym rozwiązaniem przed wyborem oferty u tego wirtualnego operatora jest sprawdzenie zasięgu na mapie, którą udostępnia sieć Plus. Znajdziesz ją w stopce głównej strony www.lajtmobile.pl, a także w FAQ operatora. 

Więcej o korzyściach z przeniesienia numeru do operatora MVNO znajdziesz w artykule: 3 powody, dlaczego warto przenieść numer do innej sieci

Wybrane dla Ciebie

Lorem ipsum dolor sit amet, cons elit?

Lorem ipsum dolor sit amet, cons elit?

Lorem ipsum dolor sit amet, cons elit?

Kategorie

kontakt@porownajabonamenty.pl

Logo porównaj abonamenty

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Logo porównaj abonamenty