Jaki pakiet internetowy potrzebujesz?

Jaki pakiet internetowy potrzebuję?

To dobre pytanie i nie do końca każdy zna na nie odpowiedź. Wszystko zależy od Twojej obecności i częstotliwości korzystania z internetu mobilnego na swoim urządzeniu.

W dzisiejszych czasach nie rozstajemy się z telefonami, a co za tym idzie – potrzebujemy stałego połączenia z Internetem. Żeby nie doprowadzić do przekroczenia limitu i później nie narażać się na dodatkowe koszty związane z dokupowaniem dodatkowych pakietów GB, wystarczy oszacować swoje codzienne korzystanie z Internetu i pomnożyć ilość GB przez średnią liczbę dni w miesiącu, czyli 30.

Bycie w stałym kontakcie ze światem jest w dzisiejszych czasach niezwykle ważne dla wielu z nas. Często podróżujemy, jesteśmy wiecznie poza domem i chcemy móc pracować z każdego miejsca bez konieczności podłączania się do ogólnodostępnych sieci WiFi, które zwykle są niebezpieczne dla zgromadzonych danych na naszych urządzeniach. Warto zatem wybrać pakiet internetowy, który będzie miał dużą liczbę GB i nie będziemy musieli martwić się o limit transferu danych.

O tym, jaki pakiet internetowy najlepiej wybrać decyduje przede wszystkim nasza aktywność w sieci. Internet mobilny mierzy się zwykle w gigabajtach, więc jeśli chcesz wiedzieć ile GB Ci potrzeba do swobodnego korzystania z transferu, to najlepiej, kiedy dowiesz się na jakie aktywności w sieci pozwala jednostka.

Jaki pakiet internetowy potrzebuję?

Na ile wystarcza 1 GB?

1 GB internetu mobilnego to 1024 megabajty. Wbrew pozorom to nie jest tak mała jednostka, jakby się mogło wydawać, ale dla osób, które nie rozstają się praktycznie z social mediami czy innymi serwisami, np. do oglądania wideo, to zdecydowanie za mało. To jak wygląda taki transfer w praktyce?

  • 50-100 megabajtów na godzinę zużywa się podczas przeglądania stron internetowych bez uruchamiania wideo i innych, obciążających transfer plików. 1 GB wystarczy na 10-20 godzin takiego przeglądania internetu.
  • 0,25 MB na minutę zużywa się podczas pobierania jednego e-maila bez załącznika, więc 1GB spokojnie wystarczy na ok. 4000 odebranych wiadomości.
  • Facebook zjada nam 1-2 MB transferu na minutę, więc 1 GB zapewni nam ok. 8-16 godzin ciągłego scrollowania tablicy.
  • Wysyłanie wiadomości za pośrednictwem komunikatorów typu WhatsApp lub Messenger to 1 KB na wiadomość. 1 GB wystarczy na ok. milion wiadomości!
  • Rozmowa głosowa przez tego rodzaju komunikatory obciąża transfer 350 KB na minutę, co za tym idzie – 1 GB to ok. 47 godzin rozmowy.
  • Rozmowa wideo za pośrednictwem komunikatora zużywa więcej internetu, bo aż 3,5 MB na minutę, więc z 1 GB będziemy mogli pozwolić sobie na ponad 4,5 godziny rozmowy.
  • Słuchanie muzyki z serwisów typu TIIDAL czy Spotify zjada  0,8 MB na minutę, więc z transferem 1 GB czeka nas ok. 21 godzin ciągłego słuchania muzyki.
  • A jak z filmami w serwisach typu Netflix czy HBO MAX? W jakości HD 1GB wystarczy nam na jakieś 20 minut oglądania, a w przypadku jakości UHD na niecałe 8 minut.
 

Jaki z tego morał? 1 GB niby nie tak mało, ale jak te wszystkie aktywności połączymy w jedno, to transfer zniknie nam w mgnieniu oka.

Wybierz najlepszą ofertę na abonament i internet mobilny

Który pakiet internetowy wybrać?

To zależy od wielu czynników. De facto sam musisz określić do jakich celów potrzebujesz internetu w swoim urządzeniu mobilnym i na podstawie tego podjąć decyzję o wyborze odpowiedniego pakietu internetowego. Najbardziej optymalnym pakietem będzie 30 GB, który w zupełności wystarcza do normalnego korzystania z sieci, ale może nie wystarczyć w przypadku, jeżeli nie podłączamy się do domowego WiFi i chcemy na tym transferze oglądać np. filmy na Netflxie czy innych serwisach streamingowych. 

Jeżeli nie rozstajesz się ze swoimi social mediami lub często przeglądasz filmy na YouTube czy filmiki na Tik Toku, to lepiej ubezpieczyć się w sporą ilość GB. Najlepszym rozwiązaniem będzie pakiet internetowy 300 GB, który pozwoli Ci nawet zastąpić internet mobilny w wynajmowanym mieszkaniu. Taki transfer oferuje lajt mobile zarówno w abonamencie dla klientów indywidualnych jak i dla firm. To najwyższy pakiet operatora, więc jeżeli posiadasz odpowiedni sprzęt, to prędkość internetu mobilnego będzie szybszy dzięki technologii 5G. 

Warto zajrzeć na stronę www.lajtmobile.pl i sprawdzić ofertę na najtańszy abonament lub internet mobilny. Na pewno znajdziesz idealny pakiet internetowy. Nie musisz się też obawiać, bo jeżeli po zamówieniu 30 GB bez problemu będziesz mógł zmienić pakiet internetowy na większy lub mniejszy – w zależności od Twoich potrzeb.

 

Czytaj więcej: Na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszej oferty?
 

Jak sprawdzić ile transferu faktycznie zużywamy?

Jeżeli chcemy kontrolować poziom zużycia transferu, wystarczy sprawdzić jego status w swoim telefonie. W lajt mobile można zrobić to na dwa sposoby:

  1. Poprzez kod USSD, który dostępny jest na stronie operatora.
  2. Poprzez zalogowanie się do Panelu Klienta. W zakładce “Usługi” znajdziesz wszystkie informacje dotyczące zużycia transferu.
 

Chcesz sprawdzić, która z aplikacji zjada Ci najwięcej internetu? Bez względu na to, czy Twoje urządzenia działa na systemie Android czy iOS – wszystko da się monitorować! 

Na urządzeniach z Androidem wystarczy wejść w Ustawienia i kliknąć “Użycie danych”, a następnie “Komórkowa transmisja danych”. Wyświetli Ci się lista wszystkich aplikacji, wraz z liczbą wykorzystanych przez każdą z nich GB. 

Na iOS jest podobnie. Wchodzimy w Ustawienia, później „Dane mobilne” lub “Dane komórkowe” i pojawi nam się się sumaryczna liczba wykorzystanych danych w obecnym okresie.

kontakt@porownajabonamenty.pl

Logo porównaj abonamenty

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Logo porównaj abonamenty