Na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty na najtańszy abonament

Na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszej oferty na najtańszy abonament?

Wielu z nas, kiedy szuka najlepszej oferty na najtańszy abonament w pierwszej kolejności wybiera to, co proponują znane sieci komórkowe. Dlaczego tak się dzieje? Wynika to na pewno z wielkich kampanii marketingowych i budowania, a bardziej podtrzymywania już świadomości o istnieniu danej marki. 

Niektórzy jednak wolą sprawdzić jak wygląda sytuacja cenowa na całym rynku w branży GSM i wtedy odwiedza porównywarki i czyta opinie. Takich osób jest zaledwie garstka, ale to właśnie oni finalnie najbardziej korzystają i są w stanie najwięcej zaoszczędzić, bo świadomie wybierają najlepszą dla siebie ofertę przez co nie tracą pieniędzy.

Zatem jakimi czynnikami należy się kierować żeby wybrać najlepszy i najtańszy abonament?

Po pierwsze: Określ ile potrzebujesz internetu mobilnego

Wiadomo, w dzisiejszych czasach bycie offline, to tak jakby nie istnieć. Ważne jest to, żeby dopasować ilość GB do poziomu swojego zapotrzebowania na internet mobilny. W przypadku, jeżeli nie rozstajesz się ze swoim telefonem i social mediami, to koniecznie zaopatrz się w więcej GB, ale jeżeli z jako takiego internetu korzystasz sporadycznie, np. żeby przeczytać ciekawy artykuł, skorzystać z nawigacji, to najkorzystniejszą ofertą będzie dla Ciebie jedna z niższych pakietów.

Co w przypadku, kiedy dużo czytasz, oglądasz filmy na telefonie, udostępniasz sobie internet z urządzenia mobilnego do pracy, grasz w gry online i jeszcze dodatkowo spędzasz godziny na scrollowaniu swoich tablic na social mediach? Odpowiedź jest prosta – wtedy trzeba celować w najwyższe pakiety GB. W lajt mobile znajdziesz aż 300 GB w technologii 5G. Na pewno wystarczy Ci na cały miesiąc.

No dobra, a jak ocenić ile de facto potrzebujesz GB? Odpowiedź znajdziesz w artykule: Jak ocenić ile GB potrzebuję, żeby swobodnie korzystać z sieci?

Po drugie: Odpowiedz sobie na pytanie czy na pewno potrzebujesz mieć dodatkowo telefon w abonamencie?

No właśnie. Wiadomo, że dla wielu z nas każda oferta z najnowszym smartfonem za 1,00 zł będzie bardziej atrakcyjna niż nawet najlepszy i najtańszy abonament na rynku bez telefonu. Czy takie podejście ma sens? Jak to się dzieje, że płacimy za telefon wart kilka tysięcy tylko złotówkę? Odpowiadamy!

Nie odkryjemy Ameryki, kiedy powiemy Ci, że koszty telefonu są ukryte w Twoim abonamencie i przepłacasz bez świadomości, że płacisz nawet dwa razy więcej niż powinieneś. Jak to sprawdzić? Zrób eksperyment. Sprawdź cenę rynkową modelu telefonu jaki jest Ci ofertowany, wybierz najtańszy abonament – najlepiej u operatora MVNO, np. lajt mobile, zsumuj koszt i podziel na okres obowiązywania umowy, jaką musisz podpisać, kiedy bierzesz telefon z abonamentem w dużej sieci. 

Po chwili przekonasz się, że nie warto przepłacać i tak, słusznym wyborem będzie zakup telefonu osobno i dobór najtańszego abonamentu w mniejszej sieci. 

Więcej przeczytasz w artykule: Nie daj się złapać na telefon w cenie abonamentu!

Jak wybrać najlepszą ofertę na najtańszy abonament?

Po trzecie: Porównaj ceny abonamentów we wszystkich sieciach i wybierz ofertę na najtańszy abonament

Kiedy już zaczniesz zastanawiać się nad wyborem abonamentu, sugeruj się jedyni ceną i ilością GB. Zasięg w dzisiejszych czasach jest kwestią umowną. W kraju stoi wiele nadajników, które się ze sobą łączą, więc jeżeli operator MVNO korzysta z tych samych nadajników, co duże sieci to jakość połączeń i zasięg będzie porównywalny z “oryginałem”.

Wielu z nas boi się operatorów MVNO z uwagi na fakt, że połączenia ustawiają się w kolejce do nadajnika, na których pierwszeństwo zawsze będzie miał operator, do którego on należy. Jest to prawda, ale w praktyce “kolejkowanie” sygnału jest nieodczuwalne. Dzisiejsza technologia pozwala na swobodny przepływ sygnałów bez większych zakłóceń czy opóźnień.

Podsumowując, zanim zdecydujesz się na zmianę operatora koniecznie rozważ skorzystanie z oferty mniejszych sieci komórkowych. Zajrzyj do kilku porównywarek, poczytaj opinie klientów i przestań przepłacać. Wybierz mądrze i zaufaj operatorom MVNO.

kontakt@porownajabonamenty.pl

Logo porównaj abonamenty

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Logo porównaj abonamenty