Telefon na abonament czy na kartę? Wpis blogowy

Telefon na abonament czy na kartę? 

Na pytanie czy telefon na abonament czy na kartę nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wielu z nas wybiera ofertę na kartę, bo woli co miesiąc robić doładowania zamiast wiązać się długą umową z operatorem, ale trzeba pamiętać, że w dzisiejszych czasach nie musimy się wiązać długoterminowymi umowami z operatorem, a zalet abonamentu jest o wiele więcej niż moglibyśmy sobie to wyobrażać. 

W tym artykule postaramy się przybliżyć Ci wady i zalety zarówno oferty na abonament jak i na kartę, a decyzję o słusznym wyborze pozostawimy już do Twojej dyspozycji. 

Telefon na kartę

Zaczniemy od rejestracji, bo dla niektórych będzie to zaleta, a dla niektórych po prostu wada. Kiedyś nie trzeba było rejestrować karty podczas zakupu i to dawało w jakimś stopniu swobodę korzystania z sieci. Dla wielu było to niezwykle atrakcyjna opcja, jednak prawo w dzisiejszych czasach stanowi inaczej i trzeba się dostosować. Teraz przy zakupie oferty na kartę należy ją zarejestrować po to, żeby aktywować transmisję danych i móc po prostu swobodnie korzystać z sieci. 

Co do zalet, to oferta na kartę ma kilka plusów. Między innymi możemy w pełni kontrolować wydatki i doładowywać konto na tyle, ile jesteśmy w stanie i na ile potrzebujemy. Pierwszy telefon dla dziecka? Pakiety na kartę sprawdzą się najlepiej, bo rodzic będzie mógł stale kontrolować płatności i dostępność swojego dziecka do między innymi – internetu.

Jednym z największych minusów są comiesięczne doładowania. Faktem jest, że wielu operatorów ułatwia teraz to zadanie i można doładowywać konto online, ale niestety trzeba o tym pamiętać, bo po prostu stracimy limit danych. To samo dotyczy usług dodatkowych. Każdą trzeba osobno doładowywać, domawiać, aktywować, dezaktywować itd. Teoretycznie, jeżeli doładujemy konto ceną pakietu na 30 dni, to możemy spać spokojnie, bo zwykle pakiety są bez limitu, ale mimo wszystko pod koniec tego okresu musimy doładować konto na następne 30 dni i znów aktywować kod USSD.

Oferty na telefon na kartę są atrakcyjne, ale i problematyczne, bo trzeba pamiętać o tym, że kiedy stracimy pakiet danych, to automatycznie zostaniemy odcięci od świata. Pytanie, czy nam się chce w natłoku codziennych obowiązków o doładowywaniu kart? No właśnie.

Telefon na abonament, czy telefon na kartę? Poznaj zalety i wady obu ofert.

Telefon na abonament

Naszym zdaniem o wiele bardziej atrakcyjną ofertą jest telefon na abonament. Dlaczego? Cenowo podobnie – koszty abonamentu, jak i na kart są prawie takie same. Do tego w wielu sieciach nie trzeba wiązać się z operatorem umowami terminowymi. Przykładowo w sieci komórkowej lajt mobile podczas składania zamówienia można wybrać umowę bezterminową, co daje możliwość wypowiedzenia jej w dowolnym momencie z miesięcznym okresem wypowiedzenia bez żadnych kar. To daje wolność i swobodę w podejmowaniu decyzji, tak jak w przypadku oferty na kartę. 

Abonament jest też niezwykle wygodny. Nie trzeba pamiętać o doładowaniach, nie stracimy też transmisji danych w sytuacji, kiedy np. spóźnimy się z zapłatą faktury. W przypadku, jeżeli zabraknie nam GB, to bez problemu można dokupić transfer dodatkowy, poprzez Panel Klienta lub dzięki kodom USSD. Jeżeli ocenimy, że jednak potrzebujemy lepszej taryfy, np. z większą liczbą GB, wówczas wystarczy skontaktować się z operatorem i zmienić plan na wyższy. 

Jeżeli potrzebujesz pomocy w doborze GB, to przeczytaj artykuł: Jak ocenić ile GB potrzebuję, żeby swobodnie korzystać z sieci?

W lajt mobile to proste i też bardzo opłacalne, bo często obecni klienci mogą skorzystać z dodatkowych promocji, które w efekcie gwarantują jeszcze niższe ceny niż rynkowe. Co więcej, kupując kilka numerów lub przenosząc kilka numerów na jedną umowę klient może skorzystać z oferty duet w lajt mobile, która jest obecnie najniższą ofertą na rynku na abonament. Za pierwszy, główny numer płaci się cenę standardową, a za każdy kolejny mniej – mimo, że to ta sama taryfa. To świetne rozwiązanie dla rodzin, bo nie dość, że rachunek przyjdzie raz w miesiącu, to jeszcze będzie zsumowany na wszystkie numery, jakie abonent posiada w sieci. 

Telefon na abonament zawsze będzie miał więcej zalet niż wad, więc najlepiej porównać wszystkie możliwe i wybrać idealną ofertę dla siebie. Mamy nadzieję, że nasza porównywarka pomoże Ci podjąć najlepszą ofertę.

Przeczytaj też: Na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszej oferty?

kontakt@porownajabonamenty.pl

Logo porównaj abonamenty

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Logo porównaj abonamenty