Inflacja nie musi oznaczać wysokich cen: jak znaleźć najlepszy i najtańszy abonament?

Dzisiejsze czasy są wyjątkowo trudne zarówno z punktu widzenia przedsiębiorców i samego rynku, jak i z punktu widzenia konsumentów. Narastająca inflacja, wojna – dopiero świat wyszedł z pandemii COVID-19, a teraz musi mierzyć się z galopującymi cenami i obserwować ze strachem w oczach co dzieje się na Ukrainie.

Ciężkie czasy wzywają nas do zachowania większego rozsądku przy wyborze usługodawców i innego spojrzenia na rzeczy materialne użytku codziennego. Jedną z tego rodzaju spraw jest nasz abonament. Telefon jest niezwykle ważnym aspektem życia codziennego, zarówno dla dziecka, młodzieży, osoby dorosłej czy nawet starszej. Potrzebujemy być w stałym kontakcie z bliskimi, ze współpracownikami czy klientami. Nie wyobrażamy sobie życia bez swobodnego kontaktu ze światem, ale niestety nie zdajemy sobie sprawy, że często za abonament przepłacamy. 

Spis treści

Dlaczego oferty na abonament mają tak zróżnicowane ceny?

Przede wszystkim warto porównać swój obecny abonament do ofert na abonament pozostałych operatorów. Niestety wielu z nas nadal twierdzi, że oferty na abonament w największych sieciach są tak drogie, bo są po prostu najlepsze, a jest to zwykły mit. 

Duże i znane sieci chcą, żeby konsumenci tak myśleli dlatego we wszystkich komunikatach marketingowych, od reklam telewizyjnych po najmniejsze komunikaty w social mediach starają się podkreślić swoją wyjątkowość i jakość usług. Pewnie ku zdziwieniu wielu z nas sprawa wygląda zupełnie inaczej. Za abonament w dużych sieciach płaci się wysokie rachunki z uwagi na wysokie koszty utrzymania całej marketingowej maszyny. Ciekawostką jest fakt, że operatorzy komórkowi zajmują mniej więcej 70% udziału w rynku reklamowo telewizyjnym, a to nie są małe pieniądze. Za każdą kampanię, reklamę czy krótki spot z udziałem największych polskich sław płacimy z własnej kieszeni. 

A gdyby tak wziąć cenę abonamentu w dużej sieci, np. 80,00 zł/mies. za NO LIMIT i wystarczający transfer danych i pozbawić go kosztów marketingowych, utrzymania salonów i wielkich oddziałów w dużych miastach? Wtedy wychodzi nam, że tego rodzaju usługa nie musi kosztować 80,00 zł/mies., a np. 29,99 zł/mies. w mniejszej sieci.

Dlaczego oferty na abonament mają tak zróżnicowane ceny?

Niskie ceny a jakość usług na abonament w sieciach MVNO

Większość z nas żyje w przekonaniu, że tanio, to znaczy po prostu “tanio”, czyli jakość nie do końca może iść w parze z niską ceną za abonament. Tak jest też w przypadku ofert na abonament małych sieci takich jak: lajt mobile, premium mobile, nju czy innych.

Nie jest prawdą, że przez to, że sieci MVNO oferują usługi na abonament w niskich cenach, więc ich jakość nie będzie porównywalna dla ofert operatorów dużych sieci. Wirtualni operatorzy korzystają z nadajników dużych sieci, a ich zasięg obejmuje ponad 99% terytorium Polski. 

W kwestii jakości nie ma to żadnego znaczenia do kogo należą nadajniki. Przykładowo, sieć lajt mobile oferuje swoje usługi w oparciu o zasięg sieci Plus, a w swojej ofercie na abonament mają internet mobilny w technologii 5G, co świadczy o najwyższej jakości świadczonych usług. Mimo wszystko, jeżeli nie do końca jesteś przekonany do przeniesienia numeru do sieci z ramienia MVNO, to zawsze możesz kupić ich numer na kartę lub nawet abonament z nowym numerem, bo każdy klient np. w lajt mobile może zrezygnować z umowy bezterminowej na abonament w dowolnym momencie zachowując miesięczny okres wypowiedzenia.  

Jak znaleźć najlepszy i najtańszy abonament?

Skorzystaj z naszej porównywarki ofert na abonament. Nasz ranking jest stale edytowany i odświeżany o najnowsze oferty większości operatorów. Dzięki temu nie musisz tracić czasu na samodzielne porównywanie usług i cen za abonament. Liderem naszych rankingów jest sieć komórkowa lajt mobile, która od lat oferuje usługi na najtańszy abonament na preferencyjnych warunkach zarówno dla osób indywidualnych, jak i dla firm. 

Ogromną zaletą sieci lajt mobile jest możliwość zawarcia umowy bezterminowej, co pozwala klientowi na rezygnację z usług w dowolnym momencie bez dodatkowych kosztów z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia. Poza tym, że lajt mobile oferuje abonament w najniższych cenach na rynku, to jeszcze daje możliwość na dodatkowe obniżenie rachunków na minimum pięć miesięcy. 

W lajt mobile istnieje program polecania znajomych i za każde polecenie ich usług i w konsekwencji podpisanie nowej umowy na abonament, obecny klient otrzymuje rabat na minimum 50,00 zł (w zależności od promocji) na abonament i przez kolejne pięć miesięcy płaci o 10,00 zł niższe rachunki. Zaletą tego programu jest to, że oferta działa cały czas, więc to od klienta zależy jak długo będzie obowiązywał jego rabat na abonament – polecać można bez końca.

kontakt@porownajabonamenty.pl

Logo porównaj abonamenty

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Logo porównaj abonamenty