Ile kosztuje GB internetu mobilnego?

Ile trzeba zapłacić za internet mobilny?

W dzisiejszych czasach wszystkie urządzenia, z których korzystamy na co dzień wymagają od nas internetu mobilnego w niezawodnej prędkości, pełnego zasięgu i naładowanej baterii. Jeżeli odhaczymy wszystkie te trzy czynniki, to możemy śmiało powiedzieć, że nasz telefon, tablet czy laptop jest w pełni gotowy do funkcjonowania w świecie pełnym newsów, komunikatorów i innych aplikacji, które ułatwiają nam życie. 

Oczywiście, żeby mieć dostęp do wszystkich dóbr cyfrowego świata wymaga się od użytkownika posiadania dostępu do internetu. Jaki więc internet mobilny wybrać, aby był wystarczający dla nas i pasował do naszych urządzeń? Odpowiadamy!

Ile kosztuje internet mobilny

Jak wybrać internet mobilny?

Przede wszystkim cena!

Pierwszym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest cena, bo jak się okazuje – nie zawsze drogie znaczy dobre. Na rynku istnieje wielu operatorów, którzy wielkoformatowymi reklamami starają się przyciągnąć jak największą grupę odbiorców. Do ofert dokładają sprzęty i zatrudniają gwiazdy do promowania tego rodzaju kampanii, a co za tym idzie? Klient płaci nawet do 4 razy więcej niż może zapłacić u mniejszych operatorów. 

Przykładem tego rodzaju sieci jest polska sieć komórkowa lajt mobile, która dzięki temu, że całość swoich skupia na sprzedaży online nie obarcza swoich klientów kosztami wysokobudżetowych reklam i kampanii. W lajt mobile za największy pakiet internetu mobilnego 100/200 GB w technologii 5G zapłacisz jedyne 39,99 zł/mies.

Wybierając najtańszy abonament i internet mobilny zwróć uwagę na cenę i nie przepłacaj za telefon na abonament.

Koniecznie sprawdź zasięg!

Drugim, ważnym aspektem przy podejmowaniu decyzji o zakupie internetu mobilnego jest sprawdzenie zasięgu. Wielu operatorów chwali się teraz technologią 5G, ale jeżeli nie posiadamy urządzenia, który obsłuży tego rodzaju sygnał, to niestety musimy większą uwagę zwracać na mapy zasięgu i wybrać najlepszą dla siebie opcję spośród dostępnych na rynku ofert.

Wirtualni operatorzy nie mają swojej infrastruktury nadajników i muszą korzystać z tych udostępnianych przez inne sieci. W przypadku lajt mobile jest to infrastruktura sieci Plus. Obecnie w Polsce mamy bardzo dobrze rozmieszczone nadajniki telekomunikacyjne, bo zajmują w sumie 99,99% powierzchni kraju, więc coraz rzadziej spotyka się miejsca, w których jest problem z zasięgiem, ale mimo wszystko lepiej sprawdzić zasięg przed zakupem. Linki do specjalnych map zasięgów znajdują się zwykle na stronach operatorów.

Limity!

Operator proponuje Ci nielimitowany internet mobilny? To nie do końca jest prawda. Nie istnieje coś takiego jak internet mobilny bez limitu. Każda sieć ma swoje ograniczenia, a nazwa pakietu internetu “bez limitu” to tylko chwyt marketingowy. Oczywiście, jest go na tyle dużo, że statystyczny użytkownik nie jest w stanie wykorzystać całego limitu przez miesiąc. Operatorzy przyciągają taką ofertą naiwnych konsumentów, a przy tym życzą sobie niemałe kwoty za internet mobilny w abonamencie. 

W lajt mobile najwyższy pakiet to wspomniany już wcześniej 100/200 GB z 5G. To jeden z najwyższych, dostępnych na rynku planów, a przede wszystkim – najtańszy! O co chodzi z podziałem GB? Wyjaśniamy! Internet mobilny 100/200 GB – użytkownik otrzymuje 100 GB miesięcznie w taryfie dziennej i 200 GB internetu miesięcznie w taryfie nocnej. 

Ten pakiet jest jednym z najbardziej pożądanych na rynku, bo dzięki swojej cenie jest to bezwzględnie najlepsza propozycja dla wszystkich, którzy szukają jakości, ale w najniższej cenie. 

Internet mobilny i jego ceny w Polsce

Wbrew pozorom, kiedy porównamy internet mobilny do stacjonarnego, to nie do końca bardziej się opłaca. Ceny na polskim rynku są tak zróżnicowane, a limity internetu mobilnego ograniczone, że czasami lepiej wziąć pewne i stałe łącze.

Ale co w przypadku, kiedy potrzebujemy kupić internet mobilny bo często podróżujemy lub korzystamy z internetu w miejscach publicznych i nie do końca chcemy korzystać z ogólnodostępnych sieci typu free Wi-Fi? No właśnie – internet mobilny zawsze będzie słusznym wyborem. Nie ogranicza nas żaden kabel i możemy go zabrać wszędzie.

Zawsze będziemy mieć też pewność, że nie stracimy połączenia ze światem i nasze konto w banku lub inne wrażliwe dane są po prostu bezpieczne.

Jak wyglądają ceny w Polsce? Warto się zorientować przed inwestycją w internet mobilny.

Poniżej ranking ofert na internet mobilny w Polsce:

Ranking ofert na internet mobilny

Pełen ranking ofert na internet mobilny znajdziesz TUTAJ.

Jak sprawdzić ile internetu zostało?

Będąc abonentem jakiejkolwiek sieci masz stały dostęp do informacji o aktualnym stanie konta. Jeżeli nie masz pewności, zawsze możesz skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta swojego operatora lub na jego stronie internetowej znaleźć specjalne kody USSD, które wskażą Ci ilość wykorzystanego transferu danych.

Operatorzy często też informują swoich abonentów poprzez wysyłkę wiadomości sms, gdzie informują, że np. “Twój internet mobilny wkrótce przestanie działać…”. Dzieje się tak, bo stany pakietów są na bieżąco weryfikowane, a operator powinien informować o zużyciu danych – w szczególności, kiedy chodzi o internet mobilny. 

Operator lajt mobile zaprasza swoich abonentów do załatwiania wszystkich swoich spraw z Panelu Klienta Online, gdzie klient na bieżąco może podglądać aktualny stan rzeczy i dzięki temu nie musi się martwić, że jego internet mobilny przestanie działać. Wystarczy raz na jakiś czas zalogować się do Panelu, żeby móc spać spokojnie. 

kontakt@porownajabonamenty.pl

Logo porównaj abonamenty

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Logo porównaj abonamenty