Dlaczego warto wybrać najtańszy abonament? Poznaj odpowiedz.

Jak się nie naciąć przy wyborze oferty na najtańszy abonament?

Zgubiłeś się w lesie pełnym atrakcyjnych ofert na abonament i nie wiesz już który wybrać? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę i co musisz wiedzieć, żeby mieć faktycznie najtańszy abonament i przestać martwić się wysokimi rachunkami.

Po pierwsze: sprawdź zasięg sieci!

W dzisiejszych czasach wiadomo, dobry zasięg to podstawa. Co z tego, że cena będzie super niska, kiedy wiecznie będziemy mieć problem z zasięgiem i jakością połączeń? No właśnie. To bardzo częsty problem wśród konsumentów, bo niestety kupujemy bez wcześniejszego zorientowania się chociażby w opiniach i recenzjach od innych użytkowników, a później zaskoczeni narzekamy na to, co zamówiliśmy. 

Jak to jest, że kiedy wybierasz nowy samochód czy komputer sprawdzasz recenzje, oglądasz testy wideo, a kiedy przychodzi Ci wybrać abonament czyli podstawową usługę jakiej potrzebujesz do funkcjonowania w dzisiejszym świecie, patrzysz tylko na cenę i koniec. Skoro trafiłeś na ten artykuł, to Ciebie to nie dotyczy, ale niestety większość konsumentów właśnie traci i czas i pieniądze – o nerwach już nie wspominając.

Jak uniknąć takich sytuacji? Trzeba sprawdzić zasięg przed zakupem usługi. Polscy operatorzy, MVNO też korzystają z nadajników czterech, głównych sieci, czyli tzw. “Wielkiej Czwórki”: Play, T-mobile, Orange i Plus. No dobra, ale który zasięg wybrać? I tu pojawia się słynne “to zależy”. Niestety nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bo to kwestia już mocno indywidualna i uzależniona od wielu czynników. Wielka Czwórka chwali się, że ich zasięg obejmuje 99% terytorium Polski, więc teoretycznie różnica nie powinna być zauważalna, ale w praktyce dzieje się czasami inaczej i zdarza się, że zasięg jednej sieci działa lepiej od drugiego. 

Co ważne! Nie sugeruj się opiniami innych użytkowników w Internecie w kwestii zasięgu, bo jak wspomnieliśmy wyżej jest to kwestia mocno indywidualna i u Ciebie może być zupełnie inaczej. No ale jak to sprawdzić? 

Opcji jest kilka: 
  • Przed zakupem sprawdź swoją miejscowość na mapach zasięgu, które udostępniają operatorzy.

  • Podpytaj sąsiadów o ich doświadczenia z sieciami.

  • Kup kilka starterów i przetestuj sam.

Wybierając najtańszy abonament zwróć uwagę na zasięg sieci

Po drugie: zwróć uwagę na cenę i postaw na najtańszy abonament w zaufanej sieci!

Nie ważne czy kupujemy pralkę, lodówkę czy inny gadżet od zawsze istotną rolę w podejmowaniu wyborów gra cena. Tak samo w przypadku ofert na abonament – porównujemy ceny za podobne usługi po to, żeby nie przepłacać i to świetny moment, żeby zaufać mniejszym operatorom, których jakość usług nie odbiega od tych oferowanych przez Wielką Czwórkę. 

Wybierając najtańszy abonament zwróć uwagę na cenę.

Kupuj z głową i sprawdź oferty GSM zanim wpakujesz się w drogi abonament z długoterminową umową. No właśnie, najbardziej popularni operatorzy trąbią od rana do wieczora w wielko budżetowych reklamach, że ich oferta jest najlepsza i podświadomie chcą ograniczyć Ci wybór tylko między nimi czterema. Tu na szczęście przychodzi internet mobilny i rzetelne porównywarki, które nie skupiają się tylko na najbardziej popularnych sieciach. Są też małe, które nie reklamują się w mass mediach, a ich oferty są często o połowę tańsze.

Rynkowo najtańszy abonament możesz mieć już za niespełna 20,00 zł miesięcznie, a jeżeli dobrze pokombinujesz, to nawet za 10,00 zł. Jak w przypadku sieci lajt mobile, gdzie najtańszy abonament to koszt 19,99 zł/mies., a dzięki polecaniu znajomych możesz obniżyć swoje rachunki o 10,00 zł/mies., więc finalnie za no limit i 10 GB zapłacisz 9,99 zł/mies. 

Podobnie działa też kwestia ofert grupowych, gdzie każdy kolejny, najtańszy abonament w lajt mobile będzie kosztował 17,99 zł/mies. Szokująco niskie ceny prawda? To teraz sprawdź, ile zapłacisz za “najtańszy abonament” w dużych sieciach… Jesteśmy przekonani, że o wiele więcej.

Po trzecie: umowa! Po co wiązać się umowami terminowymi, kiedy można mieć umowę na ile się chce?

Mali operatorzy mają kluczową przewagę nad dużymi sieciami. W sektorze MVNO nie musisz wiązać się kilkuletnimi umowami. Wirtualni operatorzy skupiają się na tzw. “bezterminówkach”, czyli: zrywasz umowę kiedy chcesz z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia i to bez podawania przyczyny. 

To świetne rozwiązanie dla każdego, bo:

  • nie musisz pamiętać o przedłużaniu umowy,

  • Twoja oferta jest stała przez cały okres obowiązywania umowy,

  • rezygnujesz, kiedy chcesz!

Dlatego jeśli cenisz sobie elastyczność, warto zapoznać się z ofertą lajt mobile.

Dobrze, wskazaliśmy już najważniejsze elementy, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru najlepszej oferty na najtańszy abonament i mamy nadzieję, że rozjaśniliśmy trochę sytuację rynkową, ale podsumowując, co powinien mieć nie tylko dobry, ale i najtańszy abonament komórkowy?

  • nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci

  • nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci

  • wystarczający transfer danych GB 

  • bezterminową umowę 

Co oznacza stwierdzenie “wystarczający transfer danych GB?” Przeczytaj w artykule: Jaki pakiet internetowy potrzebuję?”
Wybierając najtańszy abonament zwróć uwagę na umowę.

kontakt@porownajabonamenty.pl

Logo porównaj abonamenty

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Logo porównaj abonamenty